Polska Szkoła Sobotnia w Bracknell im. Fryderyka Chopina

Plan dnia

Zajęcia w Polskiej Szkole Sobotniej w Bracknell rozpoczynają się o godzinie 9.00, nauczyciel wpuszcza dzieci do klas nie wcześniej niż o 8.55.  Zajęcia lekcyjne kończą się o 12.00. Rodzice są zobowiązani do odbioru dziecka punktualnie. Uczniowie mają 20 minutową przerwę od 10.15 – 10.35 na drugie śniadanie, które przynoszą z domu. 

Uczniowie (poza przedszkolakami) przynoszą do szkoły własne piórniki wyposażone w przybory do pisania, nożyczki i klej.  Na początku roku szkolnego rodzice są informowani o tym, jakie zeszyty należy kupić dziecku. W szkole można kupić zeszyty w trójlinie, potrzebne w klasach zerowej i pierwszej. 

Szkoła zakupuje podręczniki i ćwiczenia dla najstarszej grupy przedszkolnej (korzystamy z nich od stycznia, czyli od drugiego semestru) i pozostałych klas. Niektóre zakupione podręczniki z serii p. Pawlusiewicz szkoła pożycza uczniom, ale za wszystkie ćwiczenia płacą rodzice. W szkole korzystamy z podręczników dla dzieci polonijnych autorstwa p. Małgorzaty Pawlusiewicz, dla zerówki i klasy pierwszej obowiązują Elementarz i ćwiczenia cz. 1 i cz. 2 autorstwa A. Plec i M. Skoczylas,  dla klasy GCSE „Nowe tematy” lub korzystamy  z materiałów przygotowanych przez nauczyciela.

W PSS w Bracknell uczymy języka polskiego oraz wprowadzamy elementy historii i geografii w klasach starszych. Dzieci z zerówki uczestniczą w zajęciach z rytmiki. 

W naszej placówce obchodzimy święta Bożego Narodzenia  i Wielkiej Nocy, święta  patriotyczne (Dzień Niepodległości, 3 Maja), święta związane z tradycjami rodzinnymi (Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka) czy też przyrodnicze (Dzień Ziemi, związane z porami roku). Obchodzimy również  Walentynki, Andrzejki, Mikołajki. 

W ciągu jednego roku szkolnego każda z klas przygotowuje swoje własne, krótkie przedstawienie dla rodziców i pozostałych uczniów szkoły. 

Na ostatnich zajęciach grudniowych wystawiamy jasełka i prowadzimy kiermasz bożonarodzeniowy.